Salomon QUEST 4D FORCES 2 HIGH GTX EN Black

Kodi i produktit L47361400

Disponueshmе: ju lutemi zgjidhni një madhësi

€189,90
duke përfshirë. 18% TVSH, Kontrolo çmimin e dërgesës
Kushtet për dorëzim dhe kthim
 • E drejta e kthimit brenda 7 ditëve
 • Transporti falas mbi 50 euro
 • .
Menyra të pagesës

Më shumë informacion

 • Informacioni i produktit

  Këpucë taktike jashtëzakonisht e lehtë

  Speed ​​Assault 2 GTX nga Salomon është një çizme taktike e orientuar drejt performancës që shquhet për lehtësinë dhe fleksibilitetin e saj të jashtëzakonshëm. Me peshë vetëm 330 gram, kjo çizme është ideale për një sërë mjedisesh operacionale, nga misionet në shkretëtirë deri te kampet e stërvitjes në xhungël dhe operacionet në zona me lagështi. Versioni i fundit thekson një përshtatje të përmirësuar rreth pjesës së sipërme të këmbës dhe një dizajn inovativ.
  Ndërtim i vetëm

  Ndërtimi i vetëm i Speed ​​Assault 2 GTX përfshin disa komponentë të projektuar posaçërisht për performancë dhe rehati të lartë.
  Midsole

  Një komponent kyç është materiali EnergyCell, një shkumë EVA me performancë të lartë, e njohur për amortizimin e saj të jashtëzakonshëm. Kjo shkumë karakterizohet nga thithja e shkëlqyer e goditjeve dhe aftësia për të rikuperuar energjinë, e cila rrit rehatinë dhe efikasitetin e ecjes.
  Shollë e jashtme

  Pjesa e jashtme është prej Contagrip TA, e cila është projektuar posaçërisht për kapje të shkëlqyer në lloje të ndryshme terreni. Ai është i pajisur me priza Chevron që depërtojnë thellë në tokë, duke siguruar tërheqje të jashtëzakonshme në sipërfaqe të buta, të lirshme ose të pabarabarta. Këto veçori e bëjnë bagazhin veçanërisht të përshtatshëm për t'u përdorur në mjedise në ndryshim dhe kërkues.
  shtrojë

  Struktura e tabanit plotësohet nga një shtrojë OrthoLite e derdhur që ofron rehati dhe mburrje shtesë për shtratin e këmbëve. Falë perforimeve, tabani OrthoLite ofron përmirësim të frymëmarrjes dhe menaxhimit të lagështirës, ​​duke siguruar një klimë të rehatshme brenda këpucës.
  Materialet dhe Ndërtimi

  Ndërtimi i Speed ​​Assault 2 GTX karakterizohet nga një dizajn i lehtë që përfiton nga teknologjitë inovative të këpucëve të vrapimit në shtigje Salomon, me një fokus të fortë në performancën, qëndrueshmërinë, fleksibilitetin dhe shkathtësinë. Materiali i sipërm kombinon pëlhurën Ripstop, Rrjetë Anti-Debris dhe materiale TPU, të cilat së bashku formojnë një strukturë të fortë por fleksibël. Për më tepër, një membranë e integruar GORE-TEX siguron mbrojtje të besueshme nga moti në të gjitha kushtet.
  Rrjetë kundër mbeturinave

  Rrjeta Anti-Debris parandalon depërtimin e papastërtive, rërës dhe gurëve të vegjël duke ruajtur frymëmarrjen e shkëlqyer. Kjo veçori është thelbësore për ruajtjen e shkathtësisë dhe komoditetit gjatë operacioneve taktike ose ushtarake, ku pastërtia dhe funksionaliteti i këpucëve janë thelbësore. Rrjeta gjithashtu rrit qëndrueshmërinë dhe fleksibilitetin e këpucëve, duke e bërë atë të përshtatshme për përdorim në mjedise të ndryshme kërkuese.
  Pëlhurë Ripstop

  Në Speed ​​Assault 2 GTX, Salomon përdor pëlhurën Ripstop për të mbrojtur në mënyrë efektive këmbën në kushte ekstreme duke e mbajtur peshën e këpucëve të ulët. Pëlhura Ripstop është një material i zhvilluar posaçërisht për rezistencën e tij ndaj grisjeve dhe konsumit.

  Karakterizohet nga thurja e fijeve të përforcuara në një model të kryqëzuar në intervale të rregullta në pëlhurë. Këto përforcime i japin pëlhurës qëndrueshmëri të lartë dhe sigurojnë që nëse ndodh një grisje, ajo të mos përhapet ose të prishet përtej materialit.
  Rrjetë me një shtresë

  Rrjeta me një shtresë është një lloj materiali që shtrihet drejtpërdrejt në këmbë dhe ofron ndjesi maksimale. Kjo rrjetë përdoret në çizmet Salomon për të siguruar frymëmarrje të shkëlqyeshme duke ofruar gjithashtu mbrojtje nga drita nga trupat e vegjël të huaj pa cenuar lirinë e lëvizjes ose komoditetin.
  Lycra Stretch

  Materiali Lycra Stretch përdoret për të siguruar një përshtatje fleksibël por të sigurt. Materiali Lycra lejon që këpucët të përshtaten me këmbën pa u shtrënguar, gjë që rrit rehatinë e veshjes dhe siguron mbështetje më të mirë. Për më tepër, Lycra Stretch ofron fleksibilitetin e nevojshëm që lejon çizmet të ndjekin lëvizjet e këmbës pa kufizime, gjë që është veçanërisht e rëndësishme gjatë aktiviteteve në ndryshimin e terrenit.
  Membrana Gore-Tex

  Në versionin GTX të çizmes taktike, një membranë Gore-Tex e bërë nga PTFE poroze (Polytetrafluoroethylene) është e ngulitur midis materialit të jashtëm dhe veshjes. Kjo membranë është e papërshkueshme nga uji, por lejon që djersa në formë avulli të largohet. Kjo i mban këmbët të thata dhe komode, mbron në mënyrë efektive nga lagështia dhe njëkohësisht ofron frymëmarrje të lartë.
  Përshtatje dhe ndërtim për funksionalitet të optimizuar
  Sistemi SensiFit

  Sistemi SensiFit i çizmes përfshin këmbën, nga pjesa e mesit deri te sistemi i lidhjes së shpejtë Quicklace, duke siguruar një përshtatje të saktë dhe të sigurt. Për më tepër, pjesa e brendshme e çizmes është e përforcuar për të ofruar mbështetje optimale gjatë aktiviteteve të tilla si ngjitja dhe vrapimi i shpejtë.
  Sistemi Quicklace

  Teknologjia Quicklace e Salomon lehtëson rregullimin e shpejtë dhe të lehtë të përshtatjes së këpucëve duke shtrënguar dantellën me një tërheqje të vetme dhe gjatësia e tepërt ruhet me lehtësi në një xhep të veçantë në anën e gjuhës së këpucës.

  Kjo metodë lidhëse shpërndan presionin në mënyrë të barabartë në të gjithë këmbën, eliminon pikat e presionit dhe mund të përdoret lehtësisht edhe kur mbani doreza, duke e bërë atë veçanërisht të përshtatshme për përdorim taktik. Për më tepër, grepat e dantellave janë projektuar për t'u mbyllur për të minimizuar rrezikun e kërcitjes.
  Kapak gome dhe baltë
  Kapaku i gishtit prej gome 3D mbron në mënyrë efektive gishtat nga goditjet dhe goditjet e forta, ndërsa siguron gjithashtu rezistencë ndaj gërryerjes dhe një pengesë të papërshkueshme nga uji që rrit qëndrueshmërinë e çizmes dhe i mban këmbët të thata. Teknikat moderne të formësimit përmirësojnë komoditetin e veshjes dhe kontribuojnë në stabilitetin strukturor të çizmes, gjë që është thelbësore për lëvizje të shpejta dhe manovrim të sigurt në kushte të vështira.

  Speed ​​Assault 2 GTX është zgjedhja ideale për personelin e shërbimit që vlerëson një çizme të lehtë dhe moderne që siguron shkathtësi dhe funksionalitet në mjedise sfiduese. Falë kombinimit të materialeve të avancuara dhe teknologjive më të fundit, kjo çizme ofron rehati maksimale, mbrojtje optimale dhe performancë të jashtëzakonshme, duke e bërë atë të përsosur për skenarë operacionalë të ndryshëm dhe kërkues.

  Gore-Tex
  Rrjetë kundër mbeturinave
  Materiale jo reflektuese
  Pëlhurë ripstop
  Rrjetë me një shtresë
  Material Lycra Stretch
  Jakë e butë
  E sipërme e salduar
  Gjuhë e prerë
  Xhep dantelle
  Dantella Quicklace
  SensiFIT
  Kapak mbrojtës i këmbës
  Mbrojtje balte
  Qelizë Energjetike
  Shtolë e derdhur OrthoLite
  Tavolina e jashtme Contagrip TA me pulla Chevron

 • Atributet
  Color: E Zezë
  Subcategory: Medium