Salomon X ULTRA FORCES MID GTX Black/Black

Kodi i produktit L47194900

Disponueshmе: ju lutemi zgjidhni një madhësi

€204,90
duke përfshirë. 18% TVSH, Kontrolo çmimin e dërgesës
Kushtet për dorëzim dhe kthim
 • E drejta e kthimit brenda 7 ditëve
 • Transporti falas mbi 50 euro
 • .
Menyra të pagesës

Më shumë informacion

 • Informacioni i produktit

  Çizme taktike për lëvizshmëri optimale

  Salomon X Ultra Forces Mid është një çizme taktike me prerje të mesme e krijuar posaçërisht për operacione të shpejta dhe të shkathëta, si dhe operacione me dukshmëri të ulët. Ai kombinon shkathtësinë e një këpucësh vrapimi në shtigje me qëndrueshmërinë e fortë të një çizmeje të lehta ecjeje. E pajisur me një shasi të avancuar, kjo çizme ofron mbështetje të shkëlqyer anësore dhe përfshin një veçori mbrojtëse nga shpimi që nuk cenon lirinë e lëvizjes.

  Në versionin GTX, bagazhi është i pajisur me një membranë Gore-Tex, duke e bërë atë të papërshkueshëm nga uji.
  Materialet dhe Ndërtimi

  Materiali i sipërm përbëhet nga një kombinim i rrjetës Anti-Debris, lëkure të veshur me PU dhe rrjetë me një shtresë. Ky kombinim materialesh siguron një ekuilibër ideal midis qëndrueshmërisë dhe fleksibilitetit, ndërsa vetitë jo reflektuese e mbajnë bagazhin të matur gjatë operacioneve të ndjeshme.
  Rrjetë e fortë kundër mbeturinave

  Rrjeta kundër mbeturinave me rrjetë të imët parandalon në mënyrë efektive hyrjen e papastërtive dhe siguron higjienë dhe rehati të lartë brenda këpucës, edhe në kushte të vështira.
  Lëkurë e veshur me PU

  Veshja PU forcon lëkurën e çizmes, rrit mbrojtjen kundër gërryerjes dhe rrit qëndrueshmërinë e këpucës. Kjo shtresë e bën gjithashtu bagazhin rezistent ndaj ujit dhe të lehtë për t'u mirëmbajtur, ideale për përdorim në mjedise ekstreme.
  Membrana Gore-Tex

  Membrana Gore-Tex është e integruar midis materialit të jashtëm dhe veshjes. Ai përbëhet nga një membranë mikroporoze e bërë nga politetrafluoroetilen i zgjeruar (ePTFE) me mbi 9 miliardë pore për inç katror. Këto pore janë mjaft të vogla për të bllokuar hyrjen e ujit, por mjaft të mëdha për të lejuar avujt e ujit të dalin, duke e bërë çizmin të papërshkueshëm nga uji dhe me frymëmarrje, dhe duke e mbajtur këmbën të thatë dhe të rehatshme edhe në kushte ekstreme.
  Zgjidhje pa PFC nga Salomon Forces

  Për të minimizuar ndikimin mjedisor, Salomon Forces përdor zgjidhje pa PFC për rezistencën ndaj ujit të këpucëve të tyre, kjo është arsyeja pse modelet GTX GORE-TEX janë pa PFCeC (kimikate të perfluoruara me shqetësim mjedisor).
  Karakteristikat teknike për optimizim
  Sistemi SensiFit

  Sistemi Salomon SensiFit mbështjell në mënyrë të sigurt këmbën nga pjesa e mesme në sistemin e lidhëses, duke siguruar një përshtatje të saktë dhe të personalizuar. Mbështet lëvizjet e shpejta si ngjitja dhe rrëmbimi dhe rrit stabilitetin. Gjuha e lidhur me materialin e sipërm mbron nga depërtimi i grimcave dhe optimizon komoditetin dhe përshtatjen duke e përqendruar gjuhën.
  Mbrojtje dhe mbështetje brenda

  Çizma është e përforcuar brenda, duke siguruar mbështetje optimale për lëvizjet dinamike. Një kapak i mbrojtur i gishtit dhe një skaj mbrojtës i mbështjellë i bërë prej lëkure, sintetike ose gome i mbrojnë në mënyrë efektive këmbët nga goditjet dhe papastërtitë.
  Elemente të integruara të sigurisë

  Ganpat e mbyllur minimizojnë rrezikun e kapjes së lidhëses në mjedis, ndërsa xhepi i dantellave ofron një zgjidhje praktike për ruajtjen e gjatësisë së tepërt të dantellave, duke siguruar vrapim të sigurt dhe të pandërprerë.
  Konstruksion i vetëm për performancë të jashtëzakonshme
  Midsole

  Pjesa e mesit përmban EnergyCell, një material shkumë EVA me performancë të lartë që ofron thithje të shkëlqyer të goditjeve për rehati të qëndrueshme dhe transferim efikas të energjisë.
  Shollë e jashtme

  Thonja e jashtme është e pajisur me një profil Contagrip në formë zigzag, i cili siguron tërheqje të përmirësuar në sipërfaqe të buta. Teknologjia e integruar e shasisë së avancuar në taban ofron mbrojtje shtesë dhe mbështet lëvizshmërinë e përdoruesit.
  shtrojë

  Shtojca OrthoLite siguron rehati, frymëmarrje dhe qëndrueshmëri, mbështet rregullimin e lagështisë dhe kontrollon aromat, duke kontribuar në një klimë të këndshme të këmbëve. Futja kundër shpimit Enigma Zero HT2 ofron mbrojtje të besueshme kundër depërtimit të objekteve të mprehta duke ruajtur fleksibilitetin e bagazhit.

  - Rrjetë kundër mbeturinave, rrjetë me një shtresë dhe lëkurë të veshur me PU
  - Materiale jo reflektuese
  - Membrana Gore-Tex
  - Me grepa të mbyllura dhe xhep dantelle
  - SensiFIT
  - Gjuhë e prerë
  - Kapak mbrojtës 3D i gishtërinjve
  - Shasi e avancuar për mbështetje dhe mbrojtje anësore
  - Shkumë EVA me performancë të lartë të qelizave energjike për thithjen e goditjeve
  - Nuk ka PFC të dëmshme
  - Futje kundër shpimit ENIGMA ZERO HT2
  - Shtolë OrthoLite për rehati, qëndrueshmëri, frymëmarrje
  - Sollë e jashtme Contagrip

 • Atributet
  Color: E Zezë
  Subcategory: Medium