Salomon Çizme - SHOES XA FORCES 8 GTX EN Black/Black

Kodi i produktit L41206000

Disponueshmе: ju lutemi zgjidhni një madhësi

€259,90
duke përfshirë. 18% TVSH, Kontrolo çmimin e dërgesës
Kushtet për dorëzim dhe kthim
 • E drejta e kthimit brenda 7 ditëve
 • Transporti falas mbi 50 euro
 • .
Menyra të pagesës

Më shumë informacion

 • Informacioni i produktit

  Bazuar në çizmet XA PRO 3D të Salomon, XA FORCES 8"" GTX EN sjell gjithë madhështinë e modeleve më të shitura me mbështetje dhe veçori të shtuara. Ky model i ri 8” është një çizme taktike me të gjitha kushtet, duke përzier ADN-në e platformës klasike me disa nga ato që e bëjnë të shkëlqyer XA FORCES-in e fundit; gjëra të tilla si qepja ose sholla e përmirësuar e jashtme.

  - Lartësia 8"" në pjesën e sipërme duke siguruar mbështetje dhe mbrojtje shtesë
  - 3D Advanced Chassis™ që ndihmon në optimizimin e kontrollit të lëvizjes dhe menaxhimit të energjisë duke ofruar mbrojtje shtesë
  - Xhep në gjuhë për ruajtjen e lidhëses dhe nyjës
  - Astar Gore-Tex për hidroizolim
  - Shollë kundër rrëshqitjes/rezistente ndaj vajit
  - Shpërndarja anti-statike/statike
  - ISO 20344:2011 sholle rezistente ndaj shpimit
  - Sholla Contagrip® MD e ndërtuar për shumëllojshmërinë më të gjerë të sipërfaqeve - balancon gjeometrinë dhe përbërjen e gomës për të dhënë siguri në sipërfaqet e lagura, të thata, të forta ose të lirshme
  - Mbështjellësi mbrojtës medial (në këmbë) për mbrojtje shtesë të këmbës së përdoruesit
  SPECIFIKIMET:
  - Pesha: 675 g | 23,81 oz (Masa US 9)
  - Lartësia: 21 mm / 11 mm | .83in / .43in
  - Ngjyra: E zezë

 • Atributet
  Color: E Zezë
  Subcategory: High