Salomon SALOMON SPEEDCROSS 6 FORCES BLACK

Kodi i produktit L47161100

Disponueshmе: ju lutemi zgjidhni një madhësi

€164,90
duke përfshirë. 18% TVSH, Kontrolo çmimin e dërgesës
Kushtet për dorëzim dhe kthim
 • E drejta e kthimit brenda 7 ditëve
 • Transporti falas mbi 50 euro
 • .
Menyra të pagesës

Më shumë informacion

 • Informacioni i produktit

  Speedcross taktike në formë të mirë

  Me versionin më të fundit të Speedcross 6 Forces, Salomon vendos standarde të reja për sa i përket funksionalitetit dhe dizajnit të këpucëve të tij taktike të provuara. Këpuca, koncepti bazë i së cilës rrjedh nga këpucët e njohura të vrapimit Speedcross, është zhvilluar posaçërisht për kushtet ekstreme të misioneve taktike dhe ofron performancë të lartë në çdo terren.

  Duke përdorur materiale më të lehta dhe një kontroll të përmirësuar, Speedcross 6 Forces tani është edhe më rezistent ndaj papastërtive dhe ofron tërheqje të pashoqe. Versioni taktik "Forces" ka një zonë veçanërisht të gjerë të pjesës së përparme që garanton rehati maksimale edhe gjatë misioneve të gjata dhe të vështira.
  E sipërme, e përshtatshme dhe lidhëse

  Siguria dhe stabiliteti janë themelet e Speedcross 6 Forces dhe Salomon mbështetet në sistemin e tij të provuar SensiFit këtu. Me konstruksionin Sensifit, Salomon ndërton mbi 3 komponentë: pjesën e sipërme, veshjen dhe lidhësen. Së bashku, këta elementë ofrojnë një përshtatje individuale dhe të saktë që i jep këmbës mbështetje duke garantuar fleksibilitet dhe rehati.

  Pjesa e sipërme e rrjetës fleksibël kundër papastërtisë përshtatet në mënyrë të përsosur me këmbën dhe, falë një dizajni rrjetë të ngushtë, jo vetëm që është përgjegjëse për mbështetjen optimale të këmbës, por gjithashtu parandalon që papastërtitë të futen midis këmbës dhe shtratit të këmbës.

  Rreshtimi i brendshëm është i butë dhe që merr frymë dhe siguron mbështjellje të rehatshme dhe qarkullim të mirë të ajrit.

  Me lidhësen Quicklace si komponentin e tretë të konceptit SensiFit, Salomon ofron një sistem lidhëse që është i lehtë dhe i shpejtë për t'u përdorur dhe megjithatë siguron një përshtatje optimale: këpucët ulen në mënyrë të përsosur në këmbë me një tërheqje.
  Shollë e jashtme

  Tabani i Speedcross është rishikuar nga Salomon dhe tani përbëhet nga shollë inovative Mud Contagrip. Kjo shollë gome siguron kapje të shkëlqyer në të gjitha llojet e sipërfaqeve të lirshme, të buta, të përafërta dhe të pabarabarta. Me fole të thella dhe të mprehta, tabani është projektuar në mënyrë optimale për kapje maksimale dhe kullon shpejt baltën për të siguruar kapjen e përsosur edhe në sipërfaqet e lagura. Kështu, stabiliteti dhe siguria janë përmirësuar ndjeshëm.
  Midsole

  Pjesa e mesme e provuar e Speedcross 6 është ruajtur dhe ofron kthim të jashtëzakonshëm të energjisë, mburrje dhe qëndrueshmëri falë shkumës aktive EnergyCell. Thonja është ngjitur pa probleme në pjesën e sipërme për rehati klasike Speedcross që nuk do të dështojë në distanca të gjata dhe sfida të vështira.

  Me fokusin e tij origjinal si një këpucë vrapimi dhe përshtatje funksionale për përdorim në skenarë taktikë, Speedcross 6 Forces është një evolucion funksional i këpucëve të provuara të misionit. Me performancën e tij të përmirësuar, tani ofron edhe më shumë siguri dhe besueshmëri në sipërfaqe të vështira, të lagështa dhe të vështira.

  Sollë e jashtme ContraGrip për kapje ideale
  Tavolina e mesme EngeryCell për mburrje perfekte
  Sipër rrjetë kundër ndotjes me frymëmarrje
  Lidhëse me lidhëse të shpejtë
  Thonë e brendshme: Tekstil
  Veshja: Tekstile
  Shtojca e jashtme: Gome
  Pjesa e sipërme: Sintetike / Tekstil
  Rënie: 10 in mm
  Lartësia e pirgut të thembra: 32 mm
  Lartësia e pirgut të përparmë: 22 mm
  Pesha: 262 g
  Hidroizolimi: Asnjë

 • Atributet
  Color: Black
  Climate: Dry, Humid, Temperate
  Subcategory: Low