Salomon Çizme - SHOES XA FORCES MID GTX EN Black/Black

Kodi i produktit L40921800

Disponueshmе: ju lutemi zgjidhni një madhësi

€204,90
duke përfshirë. 18% TVSH, Kontrolo çmimin e dërgesës
Kushtet për dorëzim dhe kthim
 • E drejta e kthimit brenda 7 ditëve
 • Transporti falas mbi 50 euro
 • .
Menyra të pagesës

Më shumë informacion

 • Informacioni i produktit

  Salomon's XA Forces Mid GTX® është një çizme e lehtë me të gjitha kushtet për lëvizje të shpejtë në situatat më kritike. Bazuar në XA PRO 3D ikonë të Salomon, kjo çizme taktike e orientuar nga forcat speciale është më e qëndrueshme në çdo mënyrë dhe ka një shollë të jashtëm më të fortë. Çdo komponent merr përforcim, nga qepja tek rrjeta te lidhësit deri tek pjesa e jashtme. Këto çizme të lehta taktike me strukturë 3D avancuese ™ të Salomon, e cila vendoset midis shollës së jashtme dhe mesit për të maksimizuar sigurinë, kontrollin e lëvizjes, menaxhimin e energjisë dhe mbrojtjen e shpejtë për një udhëtim me performancë të lartë, të qëndrueshme dhe reaguese.

  Pesha: 475 g | 16,8 oz (MADËSIA US 9)

  Lartësia: 21 mm / 11 mm

  - Pjesa e sipërme e ndërtuar me rrjetë kundër gërvishtjes
  - Strukture e avancuar 3D
  - Astar ajrosës GORE-TEX® kundër uji
  - Sholla e mesit EVA
  - Sholla EVA me OrthoLite®
  - Gjuhë e prerë me xhep dantelle
  - Quicklace™ lidhëse me mekanizëm të shpejtë
  - Një shollë e përditësuar Contagrip® ka fole më të gjera për më shumë kontakt me tokën dhe një thyerje të theksuar përpara thembrës për ngjitjen e shkallëve dhe zbritjen e kodrave
  - Ngjyra: E zezë

 • Atributet
  Color: E Zezë
  Model: XA Forces Mid GTX
  Subcategory: High
  Climate: Humid, Cold