Salomon SALOMON SENSE RIDE 5 SR BLACK

Kodi i produktit L47377600

Disponueshmе: ju lutemi zgjidhni një madhësi

€159,90
duke përfshirë. 18% TVSH, Kontrolo çmimin e dërgesës
Kushtet për dorëzim dhe kthim
 • E drejta e kthimit brenda 7 ditëve
 • Transporti falas mbi 50 euro
 • .
Menyra të pagesës

Më shumë informacion

 • Informacioni i produktit

  Këpucë vrapimi në shtegu

  Sense Ride 5 SR nga Salomon është një këpucë vrapimi në shtigje të përshtatshme për të gjitha distancat dhe terrenet. Është projektuar si për vrapime të shkurtra, intensive, ashtu edhe për ultramaratonë të gjata, duke ofruar një përzierje komforti dhe performancë. Këpuca përmban një shollë të mesit të balancuar që ofron mburrje dhe performancë reaguese, duke e bërë atë një zgjedhje të besueshme për kushte të ndryshme vrapimi. Pjesa e sipërme e bërë me rrjetë inxhinierike është përmirësuar nga teknologjia SensiFit, e cila ofron një përshtatje të sigurt dhe të personalizuar, duke siguruar që këmba të mbahet rehat gjatë vrapimeve.

  MATERIALI

  Pjesa e sipërme, e bërë nga rrjetë inxhinierike e lehtë, fleksibël dhe e qëndrueshme, ofron mbështetje të optimizuar dhe të rehatshme rreth këmbës. Ky konstruksion lejon që këpucët të përshtaten me lëvizjet natyrale të këmbës duke rritur gjithashtu frymëmarrjen dhe duke e mbajtur peshën të ulët.

  Këpuca përdor materiale që janë të matura dhe jo reflektuese, duke e bërë atë të përshtatshme për operacione taktike ku kërkohet shikueshmëri minimale.

  KONSTRUKSION I VETËM

  SHOPË E MISE

  Pjesa e ndërmjetme e Energy Surge është bërë nga një kombinim i EVA (etilen vinyl acetat) dhe Olefin për të ofruar veti të veçanta si kthim i përmirësuar i energjisë dhe qëndrueshmëri. EVA është një material shumë i lehtë që ndihmon në uljen e peshës së përgjithshme të këpucëve, e cila është veçanërisht e rëndësishme për këpucët sportive dhe vrapimi. Ofron mburrje të shkëlqyer, që do të thotë se thith në mënyrë efektive goditjet. Kjo mbron nyjet dhe muskujt e vrapuesit nga ndikimet e ashpra të vrapimit në sipërfaqe të forta.

  EVA mbetet fleksibël në temperatura të ndryshme, duke kontribuar në një përvojë më të rehatshme vrapimi pasi këpucët mund të përshtaten më mirë me lëvizjet e këmbës.

  Olefin, nga ana tjetër, është i njohur për kontributin e lehtësisë dhe qëndrueshmërisë, duke e bërë atë ideal për kërkesat e vrapimit në shtigje. Pjesa e mesme në këtë përbërje synon të sigurojë një ekuilibër optimal midis mbytjes dhe reagimit. Mbështet vrapuesin duke reduktuar lodhjen dhe duke rritur performancën duke thithur goditjet duke kthyer në mënyrë efektive energjinë e shpenzuar. Përdorimi i kësaj teknologjie e bën SENSE RIDE 5 SR veçanërisht të përshtatshëm për kushte të ndryshme të shtigjeve dhe distanca të gjata.

  E JASHTME

  Sholla e jashtme All Terrain Contagrip është projektuar posaçërisht për performancë optimale në një sërë sipërfaqesh. Është bërë nga një përzierje e llojeve të ndryshme të gomës që optimizojnë vetitë specifike si qëndrueshmëria, kapja dhe fleksibiliteti.

  Shkelja është projektuar për të siguruar kapje optimale në një gamë të gjerë sipërfaqesh. Kjo arrihet duke përdorur fole (shkelje) me forma dhe rregullime të ndryshme që janë projektuar për të larguar baltën dhe papastërtitë duke siguruar një kontroll të mirë në sipërfaqe shkëmbore, të lagura ose të thata.

  Thonja All Terrain Contagrip është projektuar për të qenë efektive si në kushte të lagështa ashtu edhe në të thata, duke e bërë atë ideale për këpucët e vrapimit në shtigje ku kushtet mund të ndryshojnë shpejt dhe shpesh.

  SHOLLA

  Shtojca e Molded OrthoLite është projektuar për rehati të lartë dhe qëndrueshmëri të përmirësuar, duke e bërë atë një zgjedhje popullore për këpucë vrapimi me cilësi të lartë. Këto shtroja janë bërë nga një përzierje e veçantë e PU (poliuretani) dhe gome, duke siguruar një ekuilibër optimal midis butësisë dhe integritetit strukturor.

  Karakteristikat e tyre të frymëmarrjes ndihmojnë në mbajtjen e këmbës së thatë duke hequr në mënyrë efektive lagështinë, duke përmirësuar klimën brenda këpucës. Për më tepër, ato ofrojnë kontroll të erërave, të mbështetur nga vetitë antibakteriale të materialeve që parandalojnë rritjen e baktereve që shkaktojnë erë.

  DETAJE FUNKSIONALE

  SISTEMI I SHPEJTËS

  Sistemi Quicklace i Salomon është një sistem lidhës minimalist, por i fuqishëm i krijuar për montim të shpejtë dhe të lehtë të këpucëve. Ai përbëhet nga lidhëse të holla dhe të forta Kevlar që mund të shtrëngohen thjesht duke tërhequr, dhe përmban një rrëshqitës që siguron tensionin dhe e shpërndan atë në mënyrë të barabartë në të gjithë këmbën.

  Xhep me dantella

  Pas shtrëngimit, lidhësit e tepërt mund të futen në xhepin e integruar të dantellës në krye të gjuhës për të siguruar një pamje të pastër dhe për të parandaluar që ato të lirohen ose të pengohen gjatë aktivitetit.

  TEKNOLOGJIA SENSIFIT

  Sistemi SensiFIT synon ta mbajë këpucën të sigurt dhe të rehatshme në këmbë. Ai përfshin mbështetje strukturore brenda këpucës që shtrihet nga zona e mesit të këmbës deri te sistemi i lidhëses. Ky konstruksion përqafon këmbën për të arritur një përshtatje të saktë dhe pothuajse të personalizuar që rregullohet individualisht bazuar në formën dhe lëvizjen e këmbës. Rezultati është një përvojë e përmirësuar vrapimi me mbështetje dhe rehati të qëndrueshme, duke minimizuar rrezikun e fshikëzave dhe rrëshqitjes brenda këpucës duke siguruar gjithashtu performancë optimale.

  TABELA E SHIPËRVE

  Një konstruksion i fuqishëm 3D i kapakut të shputës i bërë nga gome mbron gishtat e këmbëve nga gurët, rrënjët dhe pengesat e tjera në shteg, duke ndihmuar në parandalimin e lëndimeve.

  Me peshë 286 gram, Sense Ride 5 SR është një opsion i lehtë që nuk cenon qëndrueshmërinë ose funksionalitetin, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për vrapuesit në shtigje që kërkojnë një këpucë të besueshme dhe të gjithanshme.

  Materiale jo reflektuese
  Xhep dantelle
  Dantella të shpejta
  SensiFIT
  Kapak mbrojtës i gishtave të këmbës
  Kthimi i energjisë
  Shtolë e derdhur OrthoLite
  Shollë e jashtme All Terrain Contagrip
  286 g

 • Atributet
  Color: Black
  Climate: Dry, Humid, Temperate
  Subcategory: Low